מועדון אטלנטה

SINCE 2017

מוסד ההיפהופ האמיתי של ישראל

לאחר שנים של פעילות מגוונת, מועדון "אטלנטה" קנה לעצמו מעמד על בסצנת הראפ והמוזיקה השחורה בישראל ונתפס על ידי אמנים, בליינים, ואנשי לילה - כשם נרדף להיפ הופ. אלא שהאטלנטה לא הפכה למוסד כזה בין ליל. כמו כל תנועה תרבותית משמעותית גם לאטלנטה יש שורשים עמוקים.

הסיפור שלנו מתחיל בשנת 2000, עם הקמת מועדון הג'י ספוט - מועדון ההיפהופ הראשון (והיחיד) במדינת ישראל שהקדיש עצמו לתרבות המוזיקה השחורה. הג'י ריכז את סצנת ההיפהופ המתעוררת של ישראל בשנות ה 2000 המקודמות בלוקיישן המיתולוגי בכיכר אתרים, ונערכו בו הופעות ראשוניות היסטוריות של גדולי הז'אנר: מסאבלימינל או כלא שש, דרך טונה ועד רביד פלוטניק. 

הג'י החליף במרוצת השנים מספר לוקיישנים, אבל שמר על מעמדו כמוקד מבעבע לתרבות המיוחדת הזאת בליבה של תל אביב. בין היתר היה הג'י מעורב בהפקת אירועי ענק עם אמנים מובילים מהארץ וגם מחו"ל לרבות דיג'ייז אגדיים כ yella מ n.w.a או גרנדמאסטר פלאש האב המייסד. 

בשנת 2017, אנשי הג'י ספוט פנו לחברת הפנאי והבילוי נוקס, המנהלת ומחזיקה מספר מועדונים וברים מובילים בתל אביב, ברעיון לשיתוף פעולה. יחד עם נציגים מובילים נוספים בסצנת ההיפהופ ובהם גוף היח”צ וההפקה blasé blasé (היום: ( lv entertainment הוחלט על שילוב ידיים לפרויקט שייקח את סצנת הבילוי המקומית בתחום ההיפהופ לשלב הבא שלה: מועדון אטלנטה. 

הלוקיישן שנבחר, במרכז תל אביב, במרתפי הלונדון מיניסטורז, הפך ממש מיום הפתיחה – 12.5.17 – לשיחת היום, או הלילה, של חיי הלילה של תל אביב. ההשתלטות על הסצינה הייתה כמעט מיידית ותוך חודשים מספר אטלנטה הפכה שם נרדף להיפהופ אמיתי עדכני ולא מתפשר. 

במשך חמש שנים, קיימה האטלנטה אינספור מסיבות רובן ככולן על טהרת ההיפהופ ובעיקר זה מז'אנר הטראפ (שמקורו באטלנטה העיר). המועדון הכתיב את האופנה, הדיבור והטעם של עשרות אלפי בליינים שוחרי היפהופ והפך להם לבית. גם האטלנטה ידעה כמו גלגולה הקודם לקדם כישרונות לוהטים מקומיים, וגם לפנק את הקהל בטעימות מחו"ל, עם ייבוא מוקפד ואיכותי של תקליטנים ואמנים סופר רלבנטיים. 

השיא הגיע במסיבת חמש שנים לאטלנטה, שנערכה בהאנגר 11 בתל אביב, אשר לבש חג לכבוד האירוע המרגש. על הבמה הופיעו לא רק הדיג'ייז הרזידנטים של אטלנטה אלא גם אמנים מקומיים שמייצגים את כל הגיוון והיופי בהיפהופ הישראלי: סימה נון, סאבלימינל, רביד פלוטניק, אורי שוחט, דודו פארוק, שקל, דודא, ואחרים. בשיא הערב עלה לבמה האמן הבריטי הסנסציוני russ millions – ראש החץ של סצנת הדריל (סגנון היפהופ עדכני שמקורו באנגליה), והדהים את הקהל במופע מדויק וקטלני. 

אם אפשר היה לחשוב שזה היה שיא הסיפור שלנו – היו לנו חדשות בשבילכם. באותו ערב, על הבמה - הפתענו את אלפי הנוכחים כשהכרזנו על סגירתה של האטלנטה...ופתיחתה מחדש בלוקיישן חדש ומושקע. כבר למחרת התקיימה מסיבת הרצה מטורפת באטלנטה 2.0 במיקומה הנוכחי בלונדון מיניסטורז, קומה אחת מעל הלוקיישן הקודם. מאז, העברנו עשרות רבות של אירועים, ואנחנו יודעים שזהו, זה הבית שלנו ושל כל אוהב היפהופ שייקלע לאזור. הליינים הקבועים שלנו ממשיכים לתת בראש מדי שבוע:

בימי חמישי, מ 23:00, טראפ דריל וניוסקול היפהופ נטו עם כל הדמויות הנכונות של סצנת ההיפהופ, בהובלת הרזידנטים: מושיק, קבוקיז, אינפיניטי. הליין שמתווה את הקו העדכני והלא מתפשר של ההיפהופ המנוגן באטלנטה.

בימי שישי מ 23:30 להיטי היפהופ חדש וגם ישן, על כל גווניו – טראפ, אפרוביטס, דאנסהול, אולדסקול, דריל וכל מה שביניהם, בליין הג'י ספוט עם הרזידנט המקורי dj $upreme ולצידו ג'וסיסאפ, קבוקיז, מופי ואינפיניטי. הליין מהווה בית של ממש לשחקני הכדורסל הזרים המשחקים בישראל ושקול לקפיצה קצרה לחו"ל.

עוד תוכלו למצוא אצלנו במוצ"ש את ליין הניו סקול עם קבוקיז מושיק ואינפיניטי. מדי פעם בחגים, אנחנו מציעים גם את ליין ה VIBE שמוקדש לאולדסקול היפהופ בלבד, לוותיקי הסצנה ואלו שרוצים לחוות אותה כפי שהייתה בניינטיז. עוד מתקיימות במקום הופעות חיות של מיטב אמני ההיפהופ הצעירים, מסיבות חג, ירידי אופנה, ועוד כל טוב. הכל מופיע בניוזלטר שלנו – שווה להצטרף.

אז זה - בערך - הסיפור שלנו. אנחנו מזמינים אתכם להיות חלק ממנו. הוא בהחלט רק התחיל.

מדברים עלינו >